درباره ما

به نام خدا

مؤسّسه فرهنگی هنری و انتشارات «شکوه حکمت رحمانی» درسال 1396 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دو مجوّز دریافت کرد. مدیر مسؤول آن زهرا رحمانی دارای مدرک دکترای تخصّصی زبان وادبیّات عربی و دانش آموخته دانشگاه «الجامعة الإسلامیّة » در لبنان است. 27 سال سابقه تدریس زبان عربی در مقاطع مختلف و نیز تدریس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان را دارا می‌باشد و هم اکنون در دانشگاه فردوسی مشهد به تدریس آموزش زبان عربی فصیح با متدی نو و جدید مشغول است، بیش از نوزده سال سابقه پژوهشی و تألیف دارد و حاصل سال‌ها تلاش و کوشش شبانه روزی مقالات متعدّد داخلی و خارجی و کتاب‌هایی است که درگالری کتاب سایت به تفصیل معرّفی شده‌اند و مهم‌ترین آن‌ها دو فرهنگ لغت «المُعْجَم الصَّریح» و «المُعْجَم الحَدِیث» است که نگارش آن بیش از هفده سال به طول انجامیده و از زمان چاپ تا کنون هرساله با ویرایش جدید ارائه گردیده است. از آنجایی که یکی از اولویّت‌های اصلی وعلایق شخصی زهرا رحمانی ترجمه از فارسی به عربی است، کتاب‌های متعدّدی را در این زمینه تألیف نموده است که درگالری کتاب موجود می‌باشد و آثار دیگری نیز در دست تألیف دارند که عبارتند از:

1) کتاب داستان‌های مثنوی «حکایات المثنويّ»، (جلد دوم)

2) فرهنگ لغت موضوعی فارسی به عربی و عربی به فارسی «المعجم البَدیع»

3) فرهنگ لغت عربی به فارسی در مورد «نهج البلاغه»

4) کتاب اندرز‌نامه بزرگان «نَصائح العُظماء»، (جلد دوم)

5) کتاب شنیدنی‌های تاریخی «فَرائِد تاریخیّة»، (جلد دوم)

6) کتاب اندیشه‌های حکیمانه «أفکارحَکِیمَة»، (جلد دوم)

7) کتاب صرف و نحو عربی به زبان ساده

8) کتاب «بزم وحدت» ترجمه گزیده‌ای از اشعار شاعران فارسی زبان، به عربی  

9)ترجمه فارسی به عربی کتاب «قطره‌ای از باران منا» تألیف دکتر محمود ابراهیمی


از زبان مدیر مسؤول

با تمام وجودم اقرار می‌کنم یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی و افتخاراتم در طول زندگی به لطف خداوند متعال تلمّذ در محضر استاد بزرگ و فاضل مرحوم جناب آقای ناصر‌علی عبدالله (حکمت) بود که بدون شک بزرگترین و موفّق‌ترین استاد آ‌موزش زبان عربی در ایران بودند- همچنان که دست اندرکاران آموزش زبان عربی خود آگاه هستند- و اکنون در جوار رحمت حق آرمید‌ه‌اند؛ بر خود فرض می‌دانم خالصانه‌ترین درود‌ها وصلوات قلبی خویش را نثار روح پاکشان کنم و امیدوارم خداوند متعال به فضل و کرمش ایشان را در جوار رحمت واسعه‌ خویش قرار دهد و با اولیا و انبیا محشور‌شان گرداند که به حقّ در طی این سال‌ها از هیچ‌گونه راهنمایی و تشویقی در جهت آموزش زبان عربی به بنده دریغ نکر‌دند و بدون اغراق اذعان می‌کنم که معلّم و استادی با این همه صداقت و محبّت و اخلاص و دقّت نظر ندیدم و به جدّ می‌گویم که قلمم یارای نوشتن این همه اخلاص و ایثار را ندارد. روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد.

 از خداوند بزرگ خواستارم که به بنده توفیق دهد قدمی هر چند کوچک در راه آ موزش زبان عربی بردارم تا بدین وسیله بتوانم کمی از زحمات ایشان را جبران نمایم.  

                                                                                          «وَاللهُ المُسْتَعانُ»

همکاران ما

طراح و توسعه دهنده

مصطفی حیدریان

مدیر مسؤول انتشارات و مؤسسه فرهنگی هنری " شكوه حكمت رحمانی"

دکتر زهرا رحمانی

مدیر روابط عمومی و گروه هنری(نقاش، طراح جلد، صفحه آرا )

مهندس بهار علمدار

قائم مقام انتشارات و مؤسسه، سر ویراستار ، كارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی

عفت السادات شهیدی

تماس با ما

انتشارات شکوه حکمت رحمانی در سال 1396 با هدف ارتقای سطح مطالعه و سواد عمومی کشور تاَسیس شده است و سعی بر آن دارد در تمام مراحل چاپ کتاب همراه و همیار شما فرهیختگان گرامی باشد .
آدرس : مشهد مقدس - خیابان شهید فلاحی - فلاحی 43 پلاک 4
تلفن : 05136221938
همراه : 09155151866
همراه : 09105088004
فکس : 05136224781
ایمیل : info@shokohehekmat.ir
ایمیل : sh.h.pub@gmail.com

ما اینجا هستیم

شبکه های اجتماعی و نماد اعتماد

برای اطلاع از آخرین اخبار فستیوال های تخفیفی و جشنواره های فصلی ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا جزو اولین نفرهایی باشید که از این اخبار مطلع می شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات شکوه حکمت رحمانی می باشد.