کتاب رویکردی تطبیقی به داستان های کوتاه زکریا تامر و غلامحسین ساعدی

زبان شناسی
ناشر : شکوه حکمت رحمانی
تعداد صفحه : 256 صفحه
نوع قطع : وزیری
طراح جلد : عادله عمرانی
نوبت چاپ : اول
چاپ و صحافی : خوشه
شابک : 978-622-99425-5-0

مقایسه نویسنده روان پزشک، غلامحسین ساعدی با زکریا تامر، نویسنده‌ای که تحصیلات ابتدائی داشت، اثباتی است بر این مدعا که داستان نویسی نیاز به پتانسیل و توانی نهادینه شده دارد. مشاهده بازتاب نظریه‌ها و الگوهای روانشناختی جدید در داستان‌های تامر، بیانگر این حقیقت است که برای نمایش الگوهای روانشناختی حتما لازم نیست نویسنده‌ای روانشناس باشد یا روانشناسی خوانده باشد بلکه کافی است نویسنده تجارب واقعی و ملموس زندگی روزمره را در قالب داستان زنده و قابل باور به نمایش بگذارد. تامر اگر چه تحصیل در مدارس و مراکز آموزشی را کنار گذاشت؛ امّا با مطالعه آثار ادبی بزرگان جهان، گنجینه ای عظیم فراهم ساخت و از آن در داستان‌هایش بهره گرفت. او همچون نابغه و نویسنده بزرگ جهان "ویلیام فاکنر" اگر چه تحصیلات اندکی داشت امّا ثابت کرد که داستان نویسی امری درونی است. 

برای نظردادن و شرکت در پرسش و پاسخ باید عضو باشید!

ورود عضویت

تماس با ما

انتشارات شکوه حکمت رحمانی در سال 1396 با هدف ارتقای سطح مطالعه و سواد عمومی کشور تاَسیس شده است و سعی بر آن دارد در تمام مراحل چاپ کتاب همراه و همیار شما فرهیختگان گرامی باشد .
آدرس : مشهد مقدس - خیابان شهید فلاحی - فلاحی 43 پلاک 4
تلفن : 05136221938
همراه : 09155151866
همراه : 09105088004
فکس : 05136224781
ایمیل : info@shokohehekmat.ir
ایمیل : sh.h.pub@gmail.com

ما اینجا هستیم

شبکه های اجتماعی و نماد اعتماد

برای اطلاع از آخرین اخبار فستیوال های تخفیفی و جشنواره های فصلی ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا جزو اولین نفرهایی باشید که از این اخبار مطلع می شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات شکوه حکمت رحمانی می باشد.