کتاب ساخت و بررسی خواص مکانیکی کامپوزیت چوب پلاستیک

علمی
ناشر : شکوه حکمت رحمانی
تعداد صفحه : 114 صفحه
نوع قطع : وزیری
طراح جلد : علی اکبر گودرزی
نوبت چاپ : 1
چاپ و صحافی : دانا
شابک : 0-9-95784-622-978

 

امروزه با ورود فناوری نانو در عرصه علم مواد، پلیمرهای تقویت شده با نانو ذرات مورد توجه جوامع علمی قرار گرفته و شناخت رفتار و خواص مکانیکی این مواد در زمره فعالیت­های پژوهشی می­باشد. از دیدگاه صنعتی آنچه باعث جلب توجه بسیاری از محققین به این موضوع شده، بهبود چشمگیر خواص پلیمر­ها با استفاده از تقویت کننده­های گوناگون است. نانوکامپوزیت­ها در واقع طبقه جدیدی از کامپوزیت­های پلیمری را تشکیل می­دهند که در ساختار آن­ها ذرات با ابعاد نانو مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک نمونه از این مواد، تقویت کننده نانورس بوده که به منظور بهبود خواص در بسیاری از پلیمرها مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از پرکاربردترین پلیمرها در ساخت کامپوزیت‌های پایه پلیمری پلی‌اتیلن می‌باشد که در ساخت کامپوزیتهای چوب پلاستیک نیز کاربرد دارد. این کامپوزیت در بسیاری از صنایع از جمله صنعت ساختمان، خودروسازی، شهرسازی و... مورد استفاده است، به همین سبب افزایش خواص مکانیکی این کامپوزیت بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در این پژوهش تاثیر افزودن چوب به پلی اتیلن در سه سطح 30، 40 و 50 درصد وزنی و همچنین تاثیر افزودن نانورس در چهار مقدار 0، 1، 3 و 5 درصد وزنی مورد بررسی قرار گرفت. نمونه‌ها به روش قالبگیری تزریقی ساخته شد. پس از آماده سازی نمونه‌ها تست های کشش، خمش، ضربه و کشش در حالت اتصال با پیچ بر روی نمونه‌ها انجام شد، در نهایت تست‌های عملی با استفاده از نرم‌افزار آباکوس شبیه‌سازی شده و نتایج آن با نتایج تست‌های آزمایشگاهی مقایسه گردید. نتایج تست‌ها نشان می‌دهد که افزودن نانورس در نمونه‌های مختلف منجربه بهبود خواص در این تست‌ها شده است و نتایج حاصل از تست‌های شبیه‌سازی شده تایید کننده آن می‌باشد.

کلید واژه:

فناوری نانو، پلیمر، نانورس، چوب پلاستیک، خواص مکانیکی، پلی اتیلن، شبیه سازی.

برای نظردادن و شرکت در پرسش و پاسخ باید عضو باشید!

ورود عضویت

تماس با ما

انتشارات شکوه حکمت رحمانی در سال 1396 با هدف ارتقای سطح مطالعه و سواد عمومی کشور تاَسیس شده است و سعی بر آن دارد در تمام مراحل چاپ کتاب همراه و همیار شما فرهیختگان گرامی باشد .
آدرس : مشهد مقدس - خیابان شهید فلاحی - فلاحی 43 پلاک 4
تلفن : 05136221938
همراه : 09155151866
همراه : 09105088004
فکس : 05136224781
ایمیل : sh.h.pub@gmail.com
ایمیل : info@shokohehekmat.ir

ما اینجا هستیم

شبکه های اجتماعی و نماد اعتماد

برای اطلاع از آخرین اخبار فستیوال های تخفیفی و جشنواره های فصلی ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا جزو اولین نفرهایی باشید که از این اخبار مطلع می شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات شکوه حکمت رحمانی می باشد.